طراحی کاور هایلایت پزشکی اینستاگرام

همانگونه که میدانید تمامی افراد حقیقی و حقوقی و یا هر پزشک در مطب خود و یا هر مجموعه یا سازمانی برای اینکه بتوانند کسب و کار خود را رونق ببخشند و افزایش مراجعه کننده و بیمار برای مطب و یا کلینیک خود داشته و یا به گونه‌ای در مباحث تبلیغاتی و در دنیای حقیقی و دنیای مجازی برای مخاطبین و بیماران خود قابل دسترس باشند، مجبور به استفاده از شبکه های اجتماعی مختلف هستند.

در کشور های مختلف استفاده از اپلیکیشن ها و خدمات مختلف از سوشال مدیا وجود دارد که بسته به نوع و سبک سلیقه شهروندان هر کشور شبکه های اجتماعی مختلف و متنوعی قابل استفاده می باشد.
با توجه به بررسی های صورت گرفته در ایران شبکه اجتماعی اینستاگرام بعنوان یکی از پرمخاطب ترین سوشال مدیا ها بوده و مورد استفاده کاربران قرار میگیرد.

قابل ذکر است که در واقع شبکه های اجتماعی می تواند در کسب و کار شما به خصوص در زمینه پزشکی یک تحول عظیم و اساسی ایجاد نماید که از شبکه اجتماعی اینستاگرام می توان بعنوان یکی از پرکاربردترین آن ها اشاره کرد.

این نکته مهم و ضروری است که بدانیم، یکی از خدمات رسانه ای تبلیغاتی که برای پزشکان بسیار کاربرد داشته و مورد علاقه و مورد پسند سلیقه ای بسیاری از کاربران شبکه های مختلف اجتماعی می باشد شبکه اجتماعی اینستاگرام است.

همانطور که می دانید در اینستاگرام فضایی بعنوان درج استوری در اینستاگرام وجود داشته که هر کاربر میتواند روزانه نسبت به درج موضوعات علمی ، پزشکی ، روزمرگی های و… اطلاعات خود را درج و بارگذاری نماید.

یکی از ایراداتی که در گذشته این برنامه داشته و تقریبا تمامی افراد به آن وارد داشتند این بوده که به دلیل مدت زمان کم استوری ها و از بین رفتن آن ها و عدم بازدید توسط مخاطب موضوع و مطلب درج شده مورد توجه قرار نمی گرفته و کارایی و اثر خود را از دست می داد.

پس از گذشت زمان و با توجه به بررسی های انجام گرفته و رابط کاربری های بررسی شده، مجموعه مدیریتی اینستاگرام تصمیم برآن گرفتند که برای جلب رضایت مخاطبان خود و برای از بین بردن نارضایتی های مختلف در این زمینه، گزینه ی جدیدی به نام (هایلایت اینستاگرام) Instagram Highlights را  ایجاد نمایند.

در این متن قصد داریم بدانیم که هایلایت اینستاگرام چیست چه کاربردی دارد؟ چه اثرات مثبتی در طول زمان برای مخاطب ایجاد می نماید . و در بخش دیگر این متن سعی بر آن داشه ایم که تمامی تنظیمات هایلایت اینستاگرام را برای تمامی مخاطبان به خصوص پزشکان محترم و صاحبان فعالیت در حوزه پزشکی شرح دهیم.

تمامی افراد می توانند با خواندن این مطالب هر آنچه اطلاعات  مورد نیاز خود را، که مربوط به هایلایت اینستاگرام و  طراحی کاور هایلایت پزشکی اینستاگرام است را دریابند، و در صورت نیاز در پیج اینستاگرام خود مورد استفاده قرار دهند.

کاور هایلایت اینستاگرام چیست؟

طراحی کاور هایلایت پزشکی اینستاگرام
طراحی کاور هایلایت پزشکی اینستاگرام

هایلایت های اینستاگرام اساساً استوری های اینستاگرامی هستند که شما انتخاب می کنید تا در پروفایل خود قرار بگیرند.

مدت زمان قابل بازدید هر استوری برای مخاطب 24 ساعت و طول نمایش هر اسلاید 15 ثانیه می باشد و بعد از 24 ساعت استوری از پیج اینستاگرام پاک خواهد شد .اما با قابلیت جدیدی که در اینستاگرام به وجود آمده است، هرکاربر می تواند استوری های درج شده خود را ذخیره نماید تا آن استوری برای همیشه در معرض عموم قرار بگیرد.

در واقع اگر داستانی را به هایلایت صفحه اینستاگرام اضافه کنید، حتی پس از 24 ساعت قابل مشاهده خواهد بود، بنابراین این یک راه عالی برای اجرای موفق ترین استوری های شما به حساب می آید.

پس از ذخیره استوری در پیج اینستاگرام به دلیل اینکه بتوان موضوعات مختلف را از یکدیگر تفکیک و متمایز نمود در پایین هر هایلایت موضوع مربوط به آن هایلایت را می نویسم . دانستن این نکته ضروری است که طراحی کاور هایلایت در اینجا کاربرد دارد و مخاطب کاور طراحی شده رو بعنوان رویه و کاور آن هایلایت مشاهده می کند.

کاور هایلایت در اینستاگرام کجاست؟

در این قسمت درج کاور هایلایت را آموزش می دهیم:

 1. برای پیدا کردن کاور هایلایت در ابتدا اینستاگرام را باز کنید و روی استوری که می خواهید کاور را به آن اضافه کنید کلیک نمایید.
 2. در مرحله بعد روی More در گوشه سمت راست پایین کلیک کنید.
 3. روی Edit Highlight کلیک کنید، سپس روی Edit Cover کلیک کنید.
 4. روی در آخر نماد تصویر کلیک کنید و هایلایت خود را انتخاب کنید.
 5. حالا برای هایلایت خود کاور انتخاب کرده اید.

ایجاد هایلایت جدید در اینستاگرام

برای ایجاد هایلایت جدید در اینستاگرام از پروفایل اینستاگرام خود مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به نمایه خود بروید و روی دکمه +جدید (علامت مثبت بزرگ) ضربه بزنید.
 2. داستان هایی را که می خواهید به هایلایت جدید خود اضافه کنید، انتخاب کنید.
 3. روی Next ضربه بزنید و هایلایت جدید خود را نامگذاری کنید.
 4. هایلایت خود را انتخاب کنید و روی Done ضربه بزنید.

انتخاب کاور هایلایت پزشکی در اینستاگرام

برای انتخاب کاور هایلایت اینستاگرام می توانید موارد زیر را دنبال نمایید:

 1. به پروفایل اینستاگرام خود بروید و روی هایلایتی که می خواهید تغییر دهید ضربه بزنید.
 2. روی More در گوشه سمت راست پایین صفحه‌ نمایش ضربه بزنید.
 3. روی Edit Highlight و سپس Edit Cover ضربه بزنید.
 4. در میان عکس‌های موجود در Highlight خود پیمایش کنید و عکسی را که می‌خواهید به عنوان کاور استفاده کنید را انتخاب کنید.
 5. و در آخرروی Done ضربه بزنید.

تمامی افرادی که در زمینه پزشکی تحصیل کرده اند و می خواهند اطلاعات و مطالب آموزشی خود را در دسترس مخاطبین و بیماران قرار دهند و یا به دنبال طراحی کاور هایلایت پزشکی  اینستاگرام هستند، می توانند به سایت دیجیتال مارکتینگ پزشکی پیراطب رفته و تمامی اطلاعات ساخت و طراحی کاور هایلایت پزشکی اینستاگرام را دریافت نمایند یا می تواند اینستاگرام پیراطب را فالو نمایند و از طریق دایرکت تمامی اطلاعات مورد نظر را دریابند.

شخصی سازی کاور هایلایت

همین طور که در بالا اشاره شد:

 1. روی هایلایت اینستاگرام خود ضربه بزنید.
 2. روی نماد سه نقطه در گوشه سمت راست پایین کلیک کنید.
 3. بعد روی Edit Highlight ضربه بزنید.
 4. اکنون گزینه هایی برای ویرایش کاور.
 5. تغییر نام هایلایت خود، یا حذف داستان های هایلایت شده ای که دیگر نمی خواهید استفاده کنید می بینید.

دیجیتال مارکتینگ پزشکی پیراطب علاوه بر ارائه خدمات طراحی کاور هایلایت چه خدماتی را به پزشکان محترم ارائه می دهد؟

دیجیتال مارکتینگ پزشکی پیراطب به عنوان یکی از ارائه دهنده های خدمات تخصصی پزشکی در زمینه های مختلف نظیر:

طراحی لوگو پزشکی، طراحی بیو پزشکی اینستاگرام، طراحی قالب استوری پزشکی اینستاگرام، طراحی قالب پست پزشکی اینستاگرام، طراحی کاور هایلایت پزشکی اینستاگرام، تولید محتوا پزشکی اینستاگرام فعالیت می نماید .

ما هم پیمان شده ایم برای پیشرفت شما !

طـراحـی یک سایت اختصاصی بـرای پزشک یا کلینیک ، درمـانگاه و یا هـر مجـموعــه ای نمایانگر جایگاه ؛ منزلت و وجهه کاریپزشک یا مجموعـه بوده و تاثیر بسیار زیاد و مستقیم در ایجاد حس اعتمـاد برای مخاطب ، بیمار و یا هـر شخصی که به نحـوی با آن مجموعـه مرتبط می باشد ، خواهد داشت . بنابراین طراحی سایت پزشکی را میتوان یک سرمایه گذاری بلند مدت دانست و دقت داشته باشیم کهداشتن سایت پزشکی  ، خود یک تبلیغ مستقیم و هدفمندبوده ، که در نهایت میتواند منتج به درآمدزاییمستقیم برای پزشک یا کلینیک پزشکی نماید . باید بدانیم که طراحی یک سایت حرفه ای و تسلط برمراحل طراحی آن سایت باعث سهولت و سرعت بیشتر در انجام پروژه و همچنین افزایش کیفیت نهایی سایت خواهد شد.

روزهای شنبه تا چهارشنبه پاسخگوی شما هستیم

شاید برای شما مفید باشد