اهمیت چگالی کلمات کلیدی در سئو

اهمیت چگالی کلمات کلیدی در سئو

کلمات کلیدی جز اهمیت دار ترین مباحث در زمینه سئو و بهینه سازی سایت ها می باشد به طور کلی می‌توان گفت کلمات کلیدی می تواند تعیین کننده و جهت دهنده های اصلی محتوا باشند و از این رو استفاده صحیح و به جا از این کلمات می‌تواند نقش موثر و مهمی در مباحث سئو داشته باشد .

برخی بر این باور هستند که نحوه استفاده از این کلمات یک مهارت است که باید به مرور زمان و بر اساس تجربه آن ها را به دست آورد.

مثلا اگر در زمینه فروش مبلمان اداری سایتی را راه ‌اندازی کرده اید و به مرور زمان و دچار مشکل شده ای، کلید واژه طبیعی از نظر مشتری ها یکی از جذاب ‌ترین کلیدهای کلمات کلیدی شناخته شده در این زمینه است.

این بدان معنی است که در گام های اولیه شما باید خودتان را بشناسید و همچنین به طوری که به دنبال چه موضوعی هستند یکی از اشتباهاتی که بیشتر مرتکب می شود پر کردن مطلب با استفاده بی رویه از کلمات کلیدی در متن و طرح های متن است.

همچنین توضیحات نامطلوب و بعد مات کلیدی ناصحیح باعث می‌شود که کاربرانی که وارد سایت شما می‌شوند به دنبال موضوع خاصی باشند و یک محتوا با کیفیت نام برنامه مرتبط باشد و نارضایتی کاربران را در پی خواهد داشت.

در نهایت کاربر خیلی زود سایت را ترک خواهد کرد این امر باعث افزایش شدید نرخ پرشوب سایت می‌شود و آسیب های جدی را به سئو سایت وارد می کند.

مطالعه بیشتر:  تاثیر ایمیل مارکتینگ در سئو

تراکم یا چگالی کلمات کلیدی چیست

اهمیت چگالی کلمات کلیدی در سئو
اهمیت چگالی کلمات کلیدی در سئو

چگالی کلمات کلیدی زمانی محاسبه میشود که نسبت استفاده آن ها با عبارت کلیدی که در مطرح است ارزیابی شود و در اواخر دهه ۹۰ این موضوع باعث رتبه بندی سایت ها شده است.

آنجایی که وب مسترها کاربرد کلمات کلیدی زیاده روی کرده اند و نتیجه آن محتوای باکیفیت و پر از کلمات کلیدی شد که خواندن آن برای کاربران دشوار و بی نتیجه ماند و دیگر موتور های جستجو برای رسیدن به این فکر اهمیت زیادی می دادند.

به یک شیوه برای ارتقاء رتبه مورد استفاده قرار می گرفت اصطلاحا بمباران کلمات کلیدی نامیده می شد و امروز باعث تنزل رتبه سایت ها شد و دست یا به روی کار آمدن الگوریتم های گوگل همانند الگوریتم مرغ مگس خوار برای سایت نویسندگان متوجه میشوند که باید از کلمات کلیدی به شکل متقابل استفاده کنند.

ولی با این حال هنوز هم برخی از متخصصین سئو چگالی کلمات را مفید می‌دانند و برخی دیگر برای آن ارزش قائل نیستند.

سئو کاران سنتی بر این باور هستند که استفاده از کلمات کلیدی در متن به افزایش رتبه سایت کمک می‌کند ولی مخالفان آن می گویند که نه تنها به واسطه موتورهای جستجوی گوگل برای تشخیص محتوای صفحه کافی است و افزایش تراکم کلمات کلیدی به جریمه شدن سایت هم منجر می شود.

در رابطه با این موضوع باید بدانید بمباران کلمات کلیدی که از تکنیک های سئو کلاه سیاه است و باید بدانید که چگالی بیش از حد کلمات کلیدی نه تنها فرایند مثبتی برای شما نخواهد داشت بلکه باعث گوگل پلی پنالتی هم میشود.

مطالعه بیشتر:  الگوریتم مرغ مگس خوار در سئو

چون با بررسی ارسال توسط موتورهای جستجو و الگوریتم ها متوجه میشوید که تعداد کلمات کلیدی استفاده شده منطقی است یا خیر اگر غیر طبیعی باشد باعث افت سایت میشود و در برخی از مواقع ممکن است به کل از سایر موتورهای جستجو حذف کرد.

محاسبه چگالی کلمات یا عبارت کلیدی

اهمیت چگالی کلمات کلیدی در سئو
اهمیت چگالی کلمات کلیدی در سئو

قبل از هرچیز باید تفاوت عبارت و کلمات کلیدی را در تعداد کاراکتر ها بدانید به باور متخصصان سئو چگالی کلمات کلیدی باید بین ۱ تا ۳ درصد از کل محتوایی صفحه باشند در صورتی که بیشتر از آن بشود از نظر گوگل تخلف به حساب می آید.

کلمات کلیدی باید به گونه‌ای در متن استفاده شود که موتور های جستجو به کشف محتویات اصلی صفحه هدایت شوند و در عین حال یک متن پر کاربرد و آسان و قابل هضم را به کاربر اختصاص بدهید بهتر است از کلمه کلیدی در هر بار آن را ساعت یک بار استفاده شد به بیان ساده بهتر از کلمات کلیدی را در متن اصلی با تگ h۱ استفاده کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

در این زمینه باید توجه کنید که گوگل علاقه زیادی به استفاده از انواع مختلف کلمات کلیدی دارد عبارت های طولانی و مترادف را در نظر می‌گیرد و بهتر است که متن را چنین بنویسید که دقت داشته باشد مخاطب محتوایی که تولید می‌کند کاربران سایت است و آنها را برای موتور های جستجو بهینه و قابل ‌فهم کنید تا منجر به تجربه کاربری خوب می شود زیرا تجربه کاربری تاثیر زیادی در بهبود رتبه بندی سایت میکند.

مطالعه بیشتر:  سئو پیلار پیج چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما هم پیمان شده ایم برای پیشرفت شما !

طـراحـی یک سایت اختصاصی بـرای پزشک یا کلینیک ، درمـانگاه و یا هـر مجـموعــه ای نمایانگر جایگاه ؛ منزلت و وجهه کاریپزشک یا مجموعـه بوده و تاثیر بسیار زیاد و مستقیم در ایجاد حس اعتمـاد برای مخاطب ، بیمار و یا هـر شخصی که به نحـوی با آن مجموعـه مرتبط می باشد ، خواهد داشت . بنابراین طراحی سایت پزشکی را میتوان یک سرمایه گذاری بلند مدت دانست و دقت داشته باشیم کهداشتن سایت پزشکی  ، خود یک تبلیغ مستقیم و هدفمندبوده ، که در نهایت میتواند منتج به درآمدزاییمستقیم برای پزشک یا کلینیک پزشکی نماید . باید بدانیم که طراحی یک سایت حرفه ای و تسلط برمراحل طراحی آن سایت باعث سهولت و سرعت بیشتر در انجام پروژه و همچنین افزایش کیفیت نهایی سایت خواهد شد.

روزهای شنبه تا چهارشنبه پاسخگوی شما هستیم

شاید برای شما مفید باشد